F1 Fan Club Hrvatska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
F1 Fan Club Hrvatska


 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 PC Ambulanta

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
FICHO

FICHO


Broj postova : 40
Join date : 21.01.2009
Age : 31
Lokacija : Zagreb

PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitimečet vel 05, 2009 3:33 pm

Evo, ova tema je zamišljena da u njoj postavite pitanja ako imate u vezi bilo hardware ili softwarea vašeg ljubimca. Smile
Vjerujem da ima ovdje dosta onih koji su potkovaniji u tom dijelu pa da pripomognu u nekim nedoumicama...

Pošto sam ja otvorio temu, uzet ću si za pravo da i prvi pitam. What a Face
Ovakva je situacija, nabavio laptop prije nekih mjesec dana, prava revolucija u odnosu na stolnu kantu staru 5 i kusur godina. Na njemu je došla instalirana Vista Business 32bit koja se može rušiti na XP. Čitajući okolo shvatio sam da mi treba 64bitni OS ako hoću iskoristiti svih 4GB RAMa (iako je ta predinstalirana Vista uredno pokazivala 4,00GB RAM memorije). Nakon nekoliko instaliranih verzija 64bitnog XPa nijedan mi nije čitao puna 4,00GB RAMa nego 3,neštositno.
Dalje čeprkajući po internetu saznao sam da taj x64 XP ima dosta mušica, kao npr. nemogućnost stavljanja u sleep mode da štedi bateriju što mi je kod laptopa dosta bitno itd. itd. Na početku je dosta ljudi pljuvalo po Visti i govorilo da ie nestabilna tako da nemam neko veliko mišljenje o njoj i ostao bi na XPu s kojim dosad nisam imao nikakvih problema, ali vidim sad da je izašao nedavno Service Pack pa ne znam kako stvari stoje...
[Vrh] Go down
tex
Glavni mehaničar foruma
tex


Broj postova : 437
Join date : 07.01.2009
Age : 38
Lokacija : Zlatar

PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: Re: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitimepet vel 06, 2009 1:02 am

da ti odmah odgovorim ovako iz svog kutka, inaće ja nisam neki stručnjak za kopjutere i ostatak takve tehnologije

ali samo da ti velim nešto u vezi viste, nju nemoj stavljati na komp još barem godinu dana. sa vistom se dešava isto kao i sa xp-om u početku. ali već krajem godine i početkom sljedeće vista će biti puno bolja. osobno čekam da jedan moj kolega mi veli kad je vista dobra e onda se ona bude išla stavljati gore.

inaće, koristim xp koji ima u sebi servi pack 3 i još dosta toga. taj moj xp je najnovija verzija koja postoji i ima hrpu dodataka sa viste, tj. to je neki hibrid koji nije ni xp ni vista, i mogu reći da sam jako zadovoljan sa njome. makar svako malo rušim vindose iz jednog jedinog razloga, čistim od svakakvog sranja koje sam pokupil. ali to radim barem jedamput u tri mjeseca, možda i više
ineće ti windosi su na dvd-u i sa njima dođe hrpu programa, koji su dobri i nisu, dobiš sve drivere i tako dalje. jako dobro i ja sam zadovoljan Cool
[Vrh] Go down
http://tex-silvestar-stahan.blog.hr/
FICHO

FICHO


Broj postova : 40
Join date : 21.01.2009
Age : 31
Lokacija : Zagreb

PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: Re: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitimepet vel 06, 2009 5:33 pm

Hvala na odgovoru tex, međutim ja bi stavio Windowse i "zaboravio na njih" tj. htio bih stabilan OS baš zato da ga nemoram svako malo reinstaliravati.
Nego evo, pala mi napamet još jedna stvar...vidim da je Macov OSX Leopard dosta hvaljen i gledam sad konfiguraciju od MacBooka i vidim da se i previše ne razlikuje od moje pa mi sinulo da bi to moglo ići gore? Čitam da je Mac dosta jači od Windowsa što se multimedije i grafike tiče pa mi se zato još više sviđa, ali da li je uopće moguće instalirati OSX na PC? Smile

Dammit Red, di si kad te čovjek treba? Laughing
[Vrh] Go down
red_devil

red_devil


Broj postova : 9
Join date : 14.01.2009
Lokacija : Grad Slučaj!

PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: Re: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitimened vel 08, 2009 6:13 am

@Tex, za godinu dana bi vjerojatno trebao vani biti Windows 7.... I bit će bolji od Viste.

@FICHO, dosta sam čitao da 64-bitni XP i nije neka sreća. Ugl.da bi imao sve 4 gige vidljive Vista x64 bi bila najbolji izbor. E sad, meni se znalo događati da nakon nekog vremena na Visti nešto ode, pa moraš sve nanovo instalirati.... Sad sam na Visti i ništa mi nije sporo, par stvari mi ne radi, ali nisu toliko važne...

Što se tiče Maca, svi kažu da je to odličan OS. Na PC se može instalirati. Ugl. PC sa malo starijim komponentama nebi trebao imati problema sa kompatibilnosti... Ja sam ga probao staviti sredinom 2007. na stariju AMD ploču i processor i nije išlo. Pola godine nakon toga na Intel novi proc i ploču i nije išlo.
Postoji više vrsta tog Maca, ima Jas OSX, Kallyway etc.

O ovome imaš cijelu temu na PCE forumu, pa malo prelistaj.
[Vrh] Go down
http://www.octeamcroatia.com
FICHO

FICHO


Broj postova : 40
Join date : 21.01.2009
Age : 31
Lokacija : Zagreb

PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: Re: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitimeuto vel 10, 2009 7:02 am

Tnx Red, zasad ide Vista 64bit gore, Ultimate verzija je najbolja pretpostavljam? Smile

red_devil je napisao/la:
PC sa malo starijim komponentama nebi trebao imati problema sa kompatibilnosti... Ja sam ga probao staviti sredinom 2007. na stariju AMD ploču i processor i nije išlo. Pola godine nakon toga na Intel novi proc i ploču i nije išlo.
Ovaj dio u vezi Leoparda nisam baš skužio...znači instalacija prolazi bez problema na starijim strojevima, a na novijima ne? Unutra imam Core 2 Duo na 2,26Ghz a procesor je P8400. Trenutno "nabavljam" 10.5 OSX verziju veličine 6.56GB, međutim ne piše da li je Jas, Kallyway ili neki treći...
[Vrh] Go down
red_devil

red_devil


Broj postova : 9
Join date : 14.01.2009
Lokacija : Grad Slučaj!

PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: Re: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitimesri vel 11, 2009 11:50 am

FICHO je napisao/la:
Tnx Red, zasad ide Vista 64bit gore, Ultimate verzija je najbolja pretpostavljam? Smile

Samo sam tu koristio i zadovoljan sam. Ionako ima najviše opcija Wink


Citat :
Ovaj dio u vezi Leoparda nisam baš skužio...znači instalacija prolazi bez problema na starijim strojevima, a na novijima ne? Unutra imam Core 2 Duo na 2,26Ghz a procesor je P8400. Trenutno "nabavljam" 10.5 OSX verziju veličine 6.56GB, međutim ne piše da li je Jas, Kallyway ili neki treći...

Yep, koliko sam ja vidio iskustva ljudi, na starijim strojevima je bilo manje problema ili ih nije bilo. Dok na novima ili se ne može instalirati ili imaš problema sa određenim hardverom...
Najbolje je da probaš Wink
[Vrh] Go down
http://www.octeamcroatia.com
Slash
Moderator
Slash


Broj postova : 101
Join date : 06.01.2009
Lokacija : Zagreb grad

PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: Re: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 5:21 am

Dali itko zna s kojim programom mogu otvoriti .m2ts file-ove?
[Vrh] Go down
Sponsored content





PC Ambulanta Empty
PostajNaslov: Re: PC Ambulanta   PC Ambulanta Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
PC Ambulanta
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
F1 Fan Club Hrvatska :: Ostalo :: Brbljanje-
Forum(o)Bir: