F1 Fan Club Hrvatska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
F1 Fan Club Hrvatska


 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Hoće li biti prestizanja u F1?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
kenny
Moderator
kenny


Broj postova : 185
Join date : 07.01.2009
Age : 35
Lokacija : Beli Manastir

Hoće li biti prestizanja u F1? Empty
PostajNaslov: Hoće li biti prestizanja u F1?   Hoće li biti prestizanja u F1? Icon_minitimečet sij 29, 2009 7:20 am

Pročitao sam danas da planiraju napraviti novu stazu za F1 u Rimu.
Prije par minuta sam pročito da će zbog te staze žrtvovati Monzu, ja smatram da u FIA-i mogu da rade na bolidima koliko hoće, ako će uvoditi dosadne ulične utrke na kojima se nemože prestizati i mislim da je to loše za F1, i da neće biti ništa više prestizanja nego što ga sad imamo.
[Vrh] Go down
http://www.pticica.com/korisnici/Kenny-bm
tex
Glavni mehaničar foruma
tex


Broj postova : 437
Join date : 07.01.2009
Age : 38
Lokacija : Zlatar

Hoće li biti prestizanja u F1? Empty
PostajNaslov: Re: Hoće li biti prestizanja u F1?   Hoće li biti prestizanja u F1? Icon_minitimečet sij 29, 2009 7:29 am

što se tiče sa tehničke strane, po meni sad bi trebalo biti puno više mogučnosti za pretjecati nego prije. jedino zbog razloga jer bolid više neće ovisiti o aerodinamici tolko kolko je prije, pa će biti mogučnost praćenja bolida kroz zavoje

a da li će biti pretjecanja, to bude najviše ovisilo o samo stazi na kojoj se bude vozilo Wink
[Vrh] Go down
http://tex-silvestar-stahan.blog.hr/
King iCool

King iCool


Broj postova : 177
Join date : 07.01.2009
Age : 35
Lokacija : McLaren Technology Centre

Hoće li biti prestizanja u F1? Empty
PostajNaslov: Re: Hoće li biti prestizanja u F1?   Hoće li biti prestizanja u F1? Icon_minitimečet sij 29, 2009 10:45 am

Prestizanja je uvijek bilo i uvijek hoće biti.
[Vrh] Go down
http://www.mclaren.com
kenny
Moderator
kenny


Broj postova : 185
Join date : 07.01.2009
Age : 35
Lokacija : Beli Manastir

Hoće li biti prestizanja u F1? Empty
PostajNaslov: Re: Hoće li biti prestizanja u F1?   Hoće li biti prestizanja u F1? Icon_minitimečet sij 29, 2009 12:07 pm

tex je napisao/la:
što se tiče sa tehničke strane, po meni sad bi trebalo biti puno više mogučnosti za pretjecati nego prije. jedino zbog razloga jer bolid više neće ovisiti o aerodinamici tolko kolko je prije, pa će biti mogučnost praćenja bolida kroz zavoje

a da li će biti pretjecanja, to bude najviše ovisilo o samo stazi na kojoj se bude vozilo Wink

tu se slažem s Tex s tobom, a mislim da nema smisla to što oni rade s bolidima, ako nastave uvoditi ulične utrke na kojima se nemože prestizati i da izbacuju iz kalendara staze kao što je Monza na kojima se može puomo više prestizati.
[Vrh] Go down
http://www.pticica.com/korisnici/Kenny-bm
zvjerko

zvjerko


Broj postova : 18
Join date : 07.01.2009

Hoće li biti prestizanja u F1? Empty
PostajNaslov: Re: Hoće li biti prestizanja u F1?   Hoće li biti prestizanja u F1? Icon_minitimened vel 01, 2009 4:52 am

Još jedna stvar je važna u cijeloj toj priči, a nije vezana uz aerodinamiku. Da bi pretekao moraš izaći sa idealne putanje jer onaj koji se brani obično ostane na "ni vrit ni mimo" putanji i na taj način onemogućava napadaču korištenje idealne putanje ali i defanzivne koja je još koliko toliko čista (mislim na podlogu). I šta ga čeka van te dvije putanje - "špekule" (marbles) koje oštećuju površinu gume. Sudeći po najavama o većim razlikama između dvije obavezne komponente guma za utrku i većoj degradaciji mekše (bržem trošenju) tih "špekula" će biti možda još više tako da je to jedan od razloga zbog kojih, osobno ne očekujem bitno više preticanja. Još jednim od razloga smatram i ograničenje broja okretaja motora na način da je apsolutno - bolje bi bilo da ograničenje ne vrijedi za zadnji stupanj prijenosa jer onda daje KERS-u pravo značenje unutar same promjene pravila radi lakšeg preticanja.

btw - te "špekule" su ostatci gume uslijed trošenja...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hoće li biti prestizanja u F1? Empty
PostajNaslov: Re: Hoće li biti prestizanja u F1?   Hoće li biti prestizanja u F1? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hoće li biti prestizanja u F1?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
F1 Fan Club Hrvatska :: Formula 1 :: F1 Tehnologija-
Forum(o)Bir: